12/08/2021

Sprawdź, czy nie brakuje Cię w DaVita!

Szukasz dla siebie ciekawych wyzwań zawodowych? Chcesz pracować w miejscu, gdzie praca ma głębokie znacznie? W którym niezależnie od tego, co robisz, zawsze chodzi o to, by pomóc osobom, które tej pomocy naprawdę potrzebują? Zobacz, co mamy Ci do zaoferowania i czy chcesz z nami opiekować się osobami z przewlekłą chorobą nerek. 

Jaką mamy filozofię współpracy

Najpierw społeczność, potem firma! To nasza filozofia w pigułce. Oznacza to tyle, że najpierw troszczymy się o naszych pacjentów i siebie, a potem o całą resztę. Myślisz pewnie – okej, tak mówią wszyscy. I tu się zgodzimy. Mówią tak wszyscy, ale nie wszyscy tak robią! Dowody? Prosimy bardzo.

Gdy zaczęła się pandemia, jako pierwsza sieć stacji dializ w Polsce (a z tego, co nam wiadomo, jako pierwsza organizacja medyczna w Polsce w ogóle) uruchomiliśmy procedury i działania, które miały minimalizować ryzyko zakażeń wśród naszych pacjentów i naszego zespołu. Błyskawicznie zorganizowaliśmy wszystkie klasyczne zabezpieczenia, ale też i te specyficzne dla pracy stacji dializ. Wiedzieliśmy też jednak, że zabezpieczenie zdrowia fizycznego w tym trudnym czasie to nie wszystko. Momentalnie więc zorganizowaliśmy wsparcie psychologiczne dla naszych zespołów „na pierwszej linii frontu”. Kilku psychologów pełniło dyżury telefoniczne i każdy, kto poczuł, że potrzebuje jego wsparcia, mógł z tej pomocy skorzystać. Potem, gdy sytuacja się zaogniała, stworzyliśmy specjalny fundusz, który pomagał naszym kolegom, jeśli przez pandemię znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.

Jednocześnie z najwyższym zaangażowaniem opiekowaliśmy się pacjentami. Nieustannie współpracowaliśmy z Konsultantem Krajowym ds. Nefrologii, prof. Ryszardem Gellertem, by wszyscy pacjenci nefrologiczni w Polsce mogli mieć zapewnioną jak najbardziej bezpieczną opiekę. Potem, gdy pojawiła się nadzieja w postaci szczepień, wraz z konsultantem nieustannie apelowaliśmy do odpowiednich władz, by pacjentów z przewlekłą chorobą nerek przesunąć na szczyt kolejki szczepień, a następnie – byśmy mogli ich szczepić w naszych ośrodkach (co było dla nich dużo bezpieczniejsze i bardziej komfortowe). I tak też się stało. Teraz, pomimo tego, że prawie wszyscy nasi pacjenci są już w pełni zaszczepieni, nasza czujność nie ustaje.

Jakie wartości cenimy 

Mamy siedem podstawowych wartości. W czasie pandemii jednak szczególnie mocno wybrzmiewają 2: zespołowość i odpowiedzialność. Chyba one pozwoliły nam przetrwać te najbardziej wymagające dni. Czasami było ciężko, jak wszystkim, wiadomo. Ale wtedy naprawdę mogliśmy na siebie liczyć. Mamy nadzieję, że najgorsze już za nami, że pandemia nie zaatakuje już z taką siłą jak wcześniej. Wiemy jednak jedno – jako zespół daliśmy radę i, jeśli będzie trzeba, damy radę raz jeszcze!

Był taki moment, a nawet dłuższa chwila, że wszędzie brakowało różnych środków ochrony osobistej. Mieliśmy oczywiście zapasy, ale one szybko się zużywały. Nasz Zespół ds. Zakupów działał wtedy w trybie 24/7 i dokonywał niemożliwego. Sprawnie opanowali sytuację u nas, a gdy okazało się, że naszym kolegom w Chinach zaczyna brakować środków ochrony – organizowali odpowiednie transporty i dla nich. To nasza zespołowość i odpowiedzialność w praktyce😊

Kogo teraz zapraszamy do współpracy 

Możemy opowiedzieć Ci o nas więcej. Sporo informacji znajdziesz też w całym naszym serwisie. Jeśli myślisz, że nasz zespół to jak najbardziej mógłby być też Twój zespół, śledź nasze oferty współpracy.

 

Poprzedni artykuł
Wszystkie artykuły
Następny artykuł

Znajdź ośrodek dializ blisko siebie

Tutaj znajdziesz dane kontaktowe i informacje o godzinach otwarcia ośrodków dializ w Twojej okolicy.

Sprawdź

Kalkulatory medyczne

Skorzystaj z prostych kalkulatorów medycznych i sprawdź różne parametry Twojego zdrowia.

Czytaj więcej