07/03/2024

DaVita podpisuje umowę na rozszerzenie działalności w Brazylii i Kolumbii oraz wejście do Chile i Ekwadoru

DaVita Inc. (NYSE: DVA), wiodący dostawca usług w zakresie opieki nefrologicznej, ogłosił, że uzgodnił warunki rozszerzenia swojej międzynarodowej działalności w Brazylii i Kolumbii oraz wejścia na rynki Chile i Ekwadoru. Transakcja, która jest zgodna ze strategią inwestycyjną DaVita, obejmuje cztery oddzielne przejęcia od Fresenius Medical Care za łączną kwotę 300 mln dolarów. Transakcja w Chile została sfinalizowana 5 marca 2024 roku. Transakcje w Ekwadorze, Kolumbii i Brazylii podlegają zatwierdzeniu przez krajowe organy regulacyjne i oczekujemy, że stanie się to w ciągu 2024 roku.


Po sfinalizowaniu transakcji i połączeniu z istniejącą działalnością DaVita w Ameryce Łacińskiej w Brazylii i Kolumbii spółka będzie zatrudniała ponad 15 000 pracowników, którzy zapewnią wysokiej jakości opiekę kliniczną ponad 60 000 pacjentów w ponad 270 stacjach dializ. W rezultacie DaVita stanie się największym dostawcą usług dializacyjnych w Ameryce Łacińskiej.

Witając tysiące zaangażowanych członków zespołów medycznych w DaVita, będziemy kontynuować strategię łączenia naszej szerokiej wiedzy klinicznej z inwestycjami w lokalne zespoły, aby zapewnić zrównoważony i wartościowy wkład w rozwój opieki zdrowotnej dla lokalnych społeczności, którym służymy – powiedział Robert Lang, prezes DaVita International. – Zapewnienie doskonałej opieki klinicznej osobom cierpiącym na choroby nerek jest naszym najważniejszym priorytetem. Z niecierpliwością czekamy na wykorzystanie naszej dotychczasowej wiedzy eksperckiej i ugruntowanej jakości przejmowanych ośrodków w ramach tej transformacji.

Międzynarodowa działalność DaVita zapewnia opiekę podtrzymującą życie osób z przewlekłą chorobą nerek w 12 krajach poza Stanami Zjednoczonymi i, zakładając sfinalizowanie ogłoszonych dziś transakcji, łączna liczba pacjentów znajdujących się pod opieką DaVita wzrośnie do ponad 79 000 (wzrost z 23 000 od 2017 roku).

Dla DaVita Polska, będącej częścią DaVita Inc. która w Polsce prowadzi leczenie pacjentów dializowanych od ponad 10 lat, ta strategiczna decyzja jest potwierdzeniem, że działamy w stabilnej i rozwijającej się grupie, która korzystając z 25 lat doświadczenia wie, co robić, by lokalnie podnosić bezpieczeństwo i jakość leczenia pacjentów, i wpływać pozytywnie na zmiany w ochronie zdrowia.

Mam nadzieję, że ta ambitna międzynarodowa ekspansja DaVita będzie też sygnałem dla systemu ochrony zdrowia w Polsce, iż może on polegać na ponad 25-letnim doświadczeniu i eksperckości DaVita w rozwijaniu i ulepszaniu opieki nad pacjentami dializowanymi. Niezmiennie oferujemy naszą wiedzę i wsparcie we wdrażaniu najefektywniejszych modeli opieki nad pacjentami z przewlekłą chorobą nerek także w Polsce – dodał Krzysztof Hurkacz, Dyrektor Generalny DaVita Polska.


Poprzedni artykuł
Wszystkie artykuły
Następny artykuł

Znajdź ośrodek dializ blisko siebie

Tutaj znajdziesz dane kontaktowe i informacje o godzinach otwarcia ośrodków dializ w Twojej okolicy.

Sprawdź

Kalkulatory medyczne

Skorzystaj z prostych kalkulatorów medycznych i sprawdź różne parametry Twojego zdrowia.

Czytaj więcej