Ośrodek dializ w Poznaniu - Dojazd

ul. Dojazd 34
60-631 Poznań
Telefon: 61 846 45 67
Usługi:

hemodializa, hemodiafiltracja, dializa otrzewnowa

Pn., Śr., Pt.: 7.00 - 23.00
Wt., Czw., Sob.: 7.00 - 18.00


Stacja dializ Poznań


Stacja dializ Poznań przy ulicy Dojazd 34 to zespół wykwalifikowanych specjalistów nefrologii: lekarzy i pielęgniarek. Zespół ten przeprowadza zabiegi hemodializ. Do każdego pacjenta, którym się opiekuje, podchodzi z najwyższą troską. Dba o jego bezpieczeństwo i komfort w trakcie całego procesu leczenia dializami. Ośrodek dializ Poznań jest także wart rozważenia, jeśli poszukuje się miejsca na dializy gościnne. Wakacje w sercu Wielkopolski? Zapraszamy do naszej stacji.


Atrakcje


Poznań leżący nad Wartą to stolica Wielkopolski, w której narodziła się polska państwowość. Miasto zachwyca przepiękną starówką i wieloma cennymi zabytkami. Przechadzając się wśród szerokich arterii i wąskich urokliwych uliczek miasta, koniecznie zajrzyj na Ostrów Tumski - jest to najstarsza część miasta. Jej początki sięgają X wieku, kiedy to Mieszko I obok palatium książęcego wzniósł trójnawową bazylikę wczesnoromańską.

Gdy przekroczymy malowniczo wijącą się Wartę, nogi same poniosą nas na rynek - ogromny plac, pośrodku którego dominuje kolos ratusza - najwspanialsza renesansowa budowla w Wielkopolsce (obecnie siedziba Muzeum Historii Miasta Poznania). To tu zobaczysz słynne poznańskie koziołki. Na rynku odnajdziesz też dawną zabudowę handlową - są to XVI-wieczne kamieniczki z podcieniami powstałe na miejscu wcześniejszych drewnianych bud. Ponadto odnajdziemy w Poznaniu zamki: Zamek Cesarski, w którym powstało Centrum Kultury oraz Zamek Królewski stojący niedaleko rynku. Warty poznania jest też: Pałac Górków - powstał w XVI wieku z połączenia gotyckich kamienic. Obecnie mieści się w nim Muzeum Archeologiczne - jedno z najstarszych muzeów w Polsce. Wspaniały jest też Pałac Działyńskich stojący na starym rynku pochodzący z XVIII wieku. Ale Poznań to nie tylko zachwycająca architektura, to również rozległe parki i ośrodki rekreacyjne, w których przyjemnie można spędzać całe dnie. Urzekający jest kompleks sportowo-rekreacyjny popularnie nazywany Maltą. Jest to piękne jezioro wraz z niezwykle rozbudowaną infrastrukturą. Znajduje się tu również Nowe Zoo. Świetny jest też Park Cytadela powstały w miejscu dawnej Cytadeli - coś dla miłośników historii, ale i dla rowerzystów czy rolkowców. Na spacerowiczów zaś czekają ławki, piękna roślinność i kwiaty, a nawet oswojone wiewiórki. Wakacje w nietuzinkowym mieście? Czemu nie! Wybierz się na dializy gościnne do Poznania!

Znajdź ośrodek dializ blisko siebie

Tutaj znajdziesz dane kontaktowe i informacje o godzinach otwarcia ośrodków dializ w Twojej okolicy.

Sprawdź

Kalkulatory medyczne

Skorzystaj z prostych kalkulatorów medycznych i sprawdź różne parametry Twojego zdrowia.

Czytaj więcej