Ośrodek dializ w Poznaniu - Bogusławskiego

ul. Wojciecha Bogusławskiego 4
60-214 Poznań
Telefon: 61 628 52 00
Usługi:

hemodializa

Pn.- Sob.: 6.30 - 22:30


Stacja dializ Poznań


Stacja dializ Poznań przy ulicy Bogusławskiego tworzona jest przez wykwalifikowany zespół specjalistów nefrologii: lekarzy nefrologów i pielęgniarki. Wykonujemy tu zabiegi hemodializ używając specjalnej aparatury, tj. dializatorów. Do każdego pacjenta, którym się opiekujemy, podchodzimy indywidualne. Dbamy o jego bezpieczeństwo i komfort w trakcie całego procesu leczenia dializami. Ośrodek dializ Poznań to też warte rozważnie miejsce w przypadku dializ gościnnych. Jeśli rozważasz wakacje i dializy gościnne w Wielkopolsce, Poznań oferuje wiele atrakcji.


Atrakcje


Poznań leżący nad Wartą to stolica Wielkopolski, w której narodziła się polska państwowość. Miasto zachwyca przepiękną starówką i wieloma cennymi zabytkami. Przechadzając się wśród szerokich arterii i wąskich urokliwych uliczek miasta, koniecznie zajrzyj na Ostrów Tumski - jest to najstarsza część miasta. Jej początki sięgają X wieku, kiedy to Mieszko I obok palatium książęcego wzniósł trójnawową bazylikę wczesnoromańską.

Gdy przekroczymy malowniczo wijącą się Wartę, nogi same poniosą nas na rynek - ogromny plac, pośrodku którego dominuje kolos ratusza - najwspanialsza renesansowa budowla w Wielkopolsce (obecnie siedziba Muzeum Historii Miasta Poznania). To tu zobaczysz słynne poznańskie koziołki. Na rynku odnajdziesz też dawną zabudowę handlową - są to XVI-wieczne kamieniczki z podcieniami powstałe na miejscu wcześniejszych drewnianych bud. Ponadto odnajdziemy w Poznaniu zamki: Zamek Cesarski, w którym powstało Centrum Kultury oraz Zamek Królewski stojący niedaleko rynku. Warty poznania jest też: Pałac Górków - powstał w XVI wieku z połączenia gotyckich kamienic. Obecnie mieści się w nim Muzeum Archeologiczne - jedno z najstarszych muzeów w Polsce. Wspaniały jest też Pałac Działyńskich stojący na starym rynku pochodzący z XVIII wieku. Ale Poznań to nie tylko zachwycająca architektura, to również rozległe parki i ośrodki rekreacyjne, w których przyjemnie można spędzać całe dnie. Urzekający jest kompleks sportowo-rekreacyjny popularnie nazywany Maltą. Jest to piękne jezioro wraz z niezwykle rozbudowaną infrastrukturą. Znajduje się tu również Nowe Zoo. Świetny jest też Park Cytadela powstały w miejscu dawnej Cytadeli - coś dla miłośników historii, ale i dla rowerzystów czy rolkowców. Na spacerowiczów zaś czekają ławki, piękna roślinność i kwiaty, a nawet oswojone wiewiórki. Wakacje w nietuzinkowym mieście? Czemu nie! Wybierz się na dializy gościnne do Poznania!

Znajdź ośrodek dializ blisko siebie

Tutaj znajdziesz dane kontaktowe i informacje o godzinach otwarcia ośrodków dializ w Twojej okolicy.

Sprawdź

Kalkulatory medyczne

Skorzystaj z prostych kalkulatorów medycznych i sprawdź różne parametry Twojego zdrowia.

Czytaj więcej